Gröngölingsgatan

Solna, Redan uthyrd

Hyrdes ut:
2025-02-19
Hyra:
15000 kr
Antal rum:
2 RoK
Boyta:
48 m2
Websida:
Lägenheten är redan borttagen från hyresvärdens hemsida.

Liknande lägenheter


Beskrivning

Nu finns chansen att hyra en nyproducerad och elegant 2:a på 47.5 kvm i ett av Solnas mest eftertraktade områden. Lägenheten är omöblerad och erbjuder ett rymligt vardagsrum, ett fräscht kök och ett mysigt sovrum.

Området omges av lummiga parker och trevliga promenadstråk, samtidigt som all vardagsservice finns inom räckhåll – skolor, matbutiker och mysiga caféer. Kommunikationerna är utmärkta, med bussförbindelser som snabbt tar dig till Mall of Scandinavia, Solna centrum och Ulriksdal station. För den som kör bil är läget idealiskt med enkel anslutning till E18 och E4, vilket ger smidig access till både Arlanda och Bromma flygplats.

Rökning och husdjur är inte tillåtna. I hyran ingår bredband och vatten medan el debiteras separat enligt faktisk förbrukning. Vid inflyttning krävs en månads deposition samt hyra.


Visa alla lediga lägenheter i Solna

Rapportera fel