Smultrongränd

Enebyberg, Redan uthyrd

Hyrdes ut:
2024-08-06
Hyra:
9500 kr
Antal rum:
1 RoK
Boyta:
40 m2
Websida:
Lägenheten är redan borttagen från hyresvärdens hemsida.

Liknande lägenheter


Beskrivning

Fräsch uthyrningsdel 40 kvm i naturnära Enebyberg!

Vi hyr ut en del av vårt hus som är byggd som en egen lägenhet med separat ingång. Hall, Kök, Badrum, möblerbar inre hall och allrum med rymlig sovalkov. Basmöbler finnes. Uthyres till en rökfri och lugn person med stabil ekonomi. Inga husdjur. Parkeringsplats kan ordnas.

Förbindelse till stan är via buss från Eneby torg till Mörby Centrum/Danderyds sjukhus, och därefter tunnelbanans röd linje. Det tar ca 5-6 minuter att gå till torget.

Lägenheten är renoverad 2013 och är ca 40 kvm. Den disponeras enligt följande:

HALL. Rymlig hall med plats för avhängning samt garderob. Golvvärme för vintermånaderna.

KÖK. Bra köksdel med ugn, spis och kylskåp med frysfack. Här finns plats för bord och två stolar. I köket finns även tvättmaskinen (bakom skåplucka).

INRE HALL. Här finns gott om plats för en arbetshörna. Här finns även en garderob för klädförvaring.

BADRUM. Stort badrum med duschkabin.

ALLRUM/ SOVRUM. Här finns plats för både soffa/tv samt en sovalkov med plats för stor säng. Fönster med utsikt mot (vår) trädgård.

Nuvarande möblering: Vi har möblerat med basmöbler såsom 140 cm säng, matbord, tv-bänk och TV. Ev ytterligare möblering kan diskuteras beroende på hyrelängd.

På Smultrongränd i Enebyberg bor du granne med skogen där det finns gott om motionsspår, vandringsleder och nära till badsjö. Gångavstånd till Eneby torg (ca 5-6 minuter) där bussar avgår frekvent och tar dig till Danderyds sjukhus på ca 10 minuter. På torget finns även ICA-butik, bageri/café, apotek, vårdcentral och bibliotek. Enebyberg är en lugn och mysig stadsdel i Danderyd.

Hyra: 8,500 kronor per kalendermånad i kallhyra. Kostnad för uppvärmning tillkommer (element & golvvärme. Mini-FTX finns installerad för god ventilation och värmeåtervinning).

[Bilder från tidigare uthyrning]
Rapportera fel