Kyrkviksvägen

Grängesberg, Andrahandskontrakt

Tillträde:
2025-08-11
Hyra:
5000 kr
Antal rum:
2 RoK
Boyta:
60 m2

Beskrivning

Ett vinterbonat fritidshus eller mindre villa om 2 rum och kök i ett lugnt läge på Västra i Grängesberg! På tomten finns ett uthus med förrådsrum och loft, delvis källare och vidbyggt skärmtak. Separat nyare förrådsbod och växthus. Sen finns även en egen mindre damm på gården. Huset värms via direkt el och täljstenskamin, kommunalt vatten och avlopp finns installerat. Från fastigheten finns närhet fler roliga aktiviteter såsom Kyrkvikens populära badplats, fjällberget för utförsåkning, grotfallet för längdskidor samt Svanskogen för den golfintresserade.
OBS!
Hyresgästen tecknar eget internetabonnemang samt el abonnemang. Hyresvärden hyr ut kallhyra. Fastigheten har totalt fyra förråd, varav två ingår i hyran och två inte gör det. Hyresvärden använder två av förråden.
Hyresvärden bor på en annan stad på grund av sitt arbete.


Bli medlem för att se kontaktuppgifter till hyresvärden. Medlemskapet kostar 349 kr per år och förnyas inte automatiskt.

Som medlem kan du:
  • Se kontaktuppgifter till alla uthyrare av lediga lägenheter
  • Läsa hela vårt hyresvärdsregister

Karta

Liknande lägenheter


Hyrabostad.se är en webbtjänst som låter dig bevaka lediga lägenheter från kommunala och privata hyresvärdar, bostadsförmedlingar och privata uthyrare. Webbtjänsten visar dig kontaktuppgifter till uthyrare av lediga lägenheter, men du kan inte ansöka via tjänsten. För att lämna din bostadsansökan behöver du även registrera dig hos respektive hyresvärd eller den bostadsförmedling som hyresvärden använder. Enskilda hyresvärdar och de flesta bostadsförmedlingar tar ut en avgift för att du skall kunna ställa dig i kö hos dem.

Visa alla lediga lägenheter i Grängesberg