Katedervägen
Onslunda, Förstahandskontrakt
Tillträde:
2025-06-01
Hyra:
5731 kr
Antal rum:
3 RoK
Boyta:
74 m2
Hyresvärdens beskrivning
Bo i radhus med egen trädgård på Österlen! Ledig 2024-12-01.FACILITETER
✓Kallhyra, exkl. hushållsel. Inkl. vatten
✓Lägenheterna är utrustade med tvättmaskin och torktumlare i badrummet.
✓Diskmaskin
Avgift för kabel-tv tillkommer om 85kr/mån.
KATEDERVÄGEN 1-13, ONSLUNDA
Mitt i Tomelilla kommun ligger Onslunda, en stor by med mycket atmosfär, uppskattad för sina kvaliteter som en lugn och anrik bostadsort. I Onslunda finns bland annat förskola, grundskola och biblioteksfilial och goda bussförbindelser till Tomelilla tätort.
Byggnaderna uppfördes 1992, har en total uthyrningsbar yta på 2872 m², fördelat på 29 lägenheter. Ett idylliskt par- och radhusområde mitt på Österlen med närhet till hästhagar och grön natur. Barnvänligt med närhet till skola.
STJERNPLAN
Stjernplan är en privatägd företagsgrupp med säte i Limhamn i Malmö. Vi äger och förvaltar ca 1 000 lägenheter i södra Sverige samt runt Stockholm. Vi äger även en del kommersiella fastigheter, men fokus är bostadsfastigheter. Vi är organiserade med egen personal som hanterar all förvaltning. På detta sätt lär vi känna våra fastigheter bättre och vi kan agera som en god hyresvärd direkt gentemot våra hyresgäster. Detta skapar en miljö med korta beslutsvägar och hög servicenivå. Hemsida: www.stjernplan.se
Prova gratis i en månad
Som medlem kan du:
- Se kontaktuppgifter till alla uthyrare av lediga lägenheter
- Läsa hela vårt hyresvärdsregister
- Bevaka lediga lägenheter per e-mail eller direkt på hemsidan
Karta
Liknande lägenheter
Hyrabostad.se är en webbtjänst som låter dig bevaka lediga lägenheter från kommunala och privata hyresvärdar, bostadsförmedlingar och privata uthyrare. Webbtjänsten visar dig kontaktuppgifter till uthyrare av lediga lägenheter, men du kan inte ansöka via tjänsten. För att lämna din bostadsansökan behöver du även registrera dig hos respektive hyresvärd eller den bostadsförmedling som hyresvärden använder. Enskilda hyresvärdar och de flesta bostadsförmedlingar tar ut en avgift för att du skall kunna ställa dig i kö hos dem.
Visa alla lediga lägenheter i Onslunda