Lövnäsvägen

Danderyd, Redan uthyrd

Hyrdes ut:
2024-03-29
Hyra:
38019 kr
Antal rum:
8 RoK
Boyta:
180 m2
Websida:
Lägenheten är redan borttagen från hyresvärdens hemsida.

Liknande lägenheter


Beskrivning

Sjönära villa med 3-4 sovrum. Välisolerat, ca 180kvm fördelat på två plan. Sjöutsikt från de flesta rum. Barnvänlig tomt på 1250kvm med uteplats.
Bottenplan med entré, liten toalett, vardagsrum, sov-/arbetsrum, hobbyrum, förråd, bastu/dusch & garage.
Övre plan med 3 sovrum, badrum med toalett och badkar, liten tvättstuga, vardagsrum, hall och kök. Balkong längs hela framsidan.
Vitvaror regelbundet utbytta och moderna.
Invändigt är det överlag vitmålade väggar och parkettgolv. Kakel- & klinker i badrum och carrerramarmor i entre och hall nedre plan.
Väldigt lugnt område. 5 min till badplats Svanholmen. Ca 10 min gång till närmsta busshållplats alternativt SL-båt till stan från Ekudden (också 10 min gång). 3km till tunnelbana och 9km till centrala stan.
Kallhyra dvs värme, el, vatten, sophämtning mm tillkommer. Vattenburet värmesystem som värms upp med olja eller el.
Vi söker hyresgäster som är skötsamma och rökfria. Goda referenser, god ekonomi (UC) och deposition en månadshyra är ett krav.
Endast seriösa svar beaktas. Får vi väldigt många svar kommer vi endast att svara de som verkar matcha boendet och våra önskemål på bästa sätt och hoppas att det respekteras.


Visa alla lediga lägenheter i Danderyd

Rapportera fel