Röinge Blågullsvägen
Höör, Redan uthyrd
Hyrdes ut:
2023-09-19
Hyra:
14793 kr
Antal rum:
4 RoK
Boyta:
153 m2
Websida:
Lägenheten är redan borttagen från hyresvärdens hemsida.
Liknande lägenheter
Beskrivning
Möjligt att hyra depositionsfritt genom Samtrygg. Månadskostnad: 15 525 kr.________________________________________________________________
Snabbast bokar du visning genom att följa denna länk till samtrygg.se:
https://www.samtrygg.se/object/8px953vg8dax9egmjmqb/skane/hoor/roinge-blagullsvagen-11/4-rok?utm_source=blocket&utm_medium=referral
Här hittar du även fler bilder och mer info.
________________________________________________________________
Nybyggt hus i natursköna och trygga Ludvigsborg med 30 min bilresa till Lund och mindre än 10 min bilväg (6,5 km) till tågstationen i Höör för att nå Lund, Malmö och Köpenhamn. Buss till Lund drygt 10 min gångväg från huset. Huset har 153 kvm fördelat på två plan, 4 rum varav 3 sovrum och ett stort vardagsrum med fin utsikt mot trädgården och det generösa trädäcket. Det finns två badrum med dusch - ett på varje våningsplan. Huset har låga driftskostnader, vattenburen golvvärme på entréplan och ekparkett eller klinker i hela huset. Tomten är generös med en yta på 1482 kvm och har ett nybyggt trädäck med sol större delen av dagen. Här finns utrymme för både odling, samvaro och lek.
Huset ligger i ett lugnt och lummigt villaområde mellan Höör och Hörby i mellersta Skåne, med bekvämt cykelavstånd till såväl förskola och grundskola (årskurs 1-9) som till närmaste matbutik. Närhet till naturen med skog och badsjöar (inom 3 km) ger fina möjligheter till en aktiv fritid. I närområdet finns bland annat Fulltofta naturcentrum som är ett populärt utflyktsmål med fina vandringsleder och grillplatser.
Höörs tätort nås inom 20 min cykeltur som erbjuder större servicesamhälle och tågstation för pendling till Öresundsregionen samt vidare i Sverige.
Kan hyras ut möblerat eller ommöblerat. Hyreskostnaden avser omöblerat. Vi ser gärna hyresgäster med intresse för trädgårdsskötsel och som är intresserade av att utveckla trädgården på vår bekostnad. Hyresgästen åtar sig att hålla trädgården i gott skick. Huset är även till salu - köps huset av hyresgästen inom 12 månader från tillträdet kan inbetald hyra räknas av av köpesumma.
This accommodation is rented out through Samtrygg. Monthly cost: 15 525 kr.
Book a viewing by following the above link to samtrygg.se
Visa alla lediga lägenheter i Höör
Rapportera fel