Esplanaden

Köping, Redan uthyrd

Hyrdes ut:
2025-08-01
Hyra:
9068 kr
Antal rum:
3 RoK
Boyta:
74 m2
Våningsplan:
1
Websida:
Lägenheten är redan borttagen från hyresvärdens hemsida.

Liknande lägenheter


Hyresvärdens beskrivning

Varmt välkommen till Esplanaden!

Missa inte vår NYA HYRESRABATT:
1295 KR. RABATT/MÅNADEN I 24 MÅNADER PÅ DENNA LGH. (ordinarie månadshyra 10 363)

LÄGENHETEN
Den här lägenheten renoverades 2020 och är i fint skick - den är ljus och fräsch med vita väggar och parkettgolv.
Badrummet är helkaklat med dusch, samt tvättmaskin och torktumlare. Köket har diskmaskin och dubbel kyl/frys. Hiss finns. Balkong finns ej.

OMRÅDE / FASTIGHETEN
Här bor man i centrala Köping nära Karlbergsskolan, Köpings IP och Köpings sjukhus i en mindre fastighet med endast 15 lägenheter. På adress 5 A finns hiss. Förråd och gemensam tvättstuga finns i källaren. Sophus finns vid A-porten.
Strax intill ligger Köpingsån som bjuder på ett fantastiskt gångstråk utmed ån. Köping erbjuder goda pendlingsmöjligheter med direkttåg till Stockholm, Västerås och Örebro.

KOMMUNIKATION
Köping erbjuder goda pendlingsmöjligheter med direkttåg till Stockholm, Västerås och Örebro. Närhet till E18 gör att boendet också lämpar sig om man arbetar på annan ort.

• Hökartorget: 3 minuter promenad.
• Big Inn köpcentrum: 7 minuter med bil.
• Köpings Lasarett: 5 minuters promenad. 2 minuter med bil.
• Köping station: 10 minuter promenad. 3 minuter med bil.


Visa alla lediga lägenheter i Köping

Rapportera fel