Lantmannavägen
Trollhättan, Redan uthyrd
Hyrdes ut:
2024-07-26
Hyra:
8113 kr
Antal rum:
2 RoK
Boyta:
68 m2
Våningsplan:
2
Websida:
Lägenheten är redan borttagen från hyresvärdens hemsida.
Liknande lägenheter
Hyresvärdens beskrivning
Vill du bo modernt, citynära och med naturen utanför din port? Välkommen att upptäcka denna charmiga tvåa på Lantmannavägen 15 i Trollhättan. Här får du ett hem med social planlösning, fina vitvaror och härlig uteplats.LÄGENHETEN
På Lantmannavägen 15 bor du i en tvåa på 68 kvadratmeter i en hyresrätt som håller nyrenoverad standard. Köket har en modern design och här går alla vitvaror i rostfritt stål. Njut av inbyggnadsugn, induktionshäll, integrerad micro, kyl och frys. När gästerna har gått låter du diskmaskinen göra jobbet. Genomgående i lägenheten har vi lagt en ekparkett som är underbar att gå med bara fötter på. De vita väggarna och ljusa materialvalen ger dig chansen att själv sätta din personliga prägel på ditt hem med textil och konst. Badrummet är helkaklat och har duschväggar i glas samt golvvärme.
OMGIVNING
Kronogården är en stadsdel i Trollhättan som kännetecknas av sin grönska. Med närheten till älven och det omgivande landskapet har Kronogården en naturnära karaktär som lockar många invånare. Dessutom finns det bekvämligheter som skolor, förskolor och lekplatser inom området, vilket gör det till en attraktiv plats för familjer och unga.
Trollhättan som stad erbjuder även närhet till Vänern och en rad aktiviteter för den som uppskattar vatten och natur. Med bra förbindelser till andra städer längs västkusten, är Kronogården ett idealiskt läge för både arbete och fritid.
KOMMUNIKATIONER
Lägenheten ligger inom bekvämt gångavstånd från en busshållplats. Resan till Trollhättan centrum eller tågstationen tar endast cirka 5 minuter med buss. Det finns även cykelvägar till både centrum och stationen.
SERVICE
I nära anslutning till din nya bostad finns:
-Lidl matvarubutik
-Coop matvarubutik
-Vårdcentral
-Skola & förskola
-Pizzeria
Visa alla lediga lägenheter i Trollhättan
Rapportera fel