Ängesvägen

Umeå, Redan uthyrd

Hyrdes ut:
2023-10-07
Hyra:
7488 kr
Antal rum:
1 RoK
Boyta:
35 m2
Våningsplan:
1
Websida:
Lägenheten är redan borttagen från hyresvärdens hemsida.

Liknande lägenheter


Beskrivning

Hyr ut min 1a väst på stan från den 6 oktober för att provbo som sambo. Andrahandsuthyrning beviljas max 6 månader åt gången men totalt som längst till början av juli 2024.

Lägenheten är en nyproduktion från 2018 med öppen planlösning, balkong i västerläge, trägolv och kaklat badrum. Delad tvättstuga på entréplan, samt möjlighet att hyra parkering och plats i cykelgarage.

Lägenheten hyrs ut möblerad och fullt utrustad för 7400kr/månaden då ingår värme och vatten, sen tillkommer en obligatorisk avgift på 88kr/mån för kabel-tv. Hyresgästen står själv för att teckna elavtal då detta inte ingår i hyran.

Beläget just intill ICA butik och busshållsplats, samt kort promenad till centrum och IKSU Hedlunda.

Hyr ut till 1 eller max 2 personer, och tar gärna emot referenser från tidigare hyresvärdar om sådana finns. En månadshyra tas i dispositionsavgift innan inflyttning och betalas tillbaks vid utflyttning om allt gått bra och lägenheten är ordentligt städad.

/Mikaela :)




Visa alla lediga lägenheter i Umeå

Rapportera fel